אחסון אתרים הוא שירות המספק את המרחב הדיסקי והתשתית הדרושים לאחסון ולפעולה של אתר אינטרנט. במילים פשוטות, זהו המקום בו המידע, הקבצים, והמשאבים השונים הקשורים לאתר נשמרים ומתקיימים. אחסון אתרים חשוב מאוד לפעילות תקינה ויציבה של אתרי האינטרנט. הוא מאפשר לך לאחסן ולנהל את כל המידע המקושר לאתר, כולל קבצי HTML, תמונות, ובקבוצה הרחבה גם בסיסי נתונים. בנוסף, שירותי אחסון מספקים יכולת לנהל את התעבורת האינטרנט אל האתר, מה שחשוב לביצוע חלקו הטכני של פעילות האתר ולספק גישה מהירה ויציבה למשתמשים. כמו כן, הגישה הקלה והמהירה לשרתים מרוחקים מקנה אמינות גבוהה ומגדילה את הזמינות של האתר, מה שמשפר את חוויית המשתמשים ויכולת האתר לפעול בצורה יעילה.

בעולם המקוון היום, אחסון אתרים הפך להיות חלק בלתי נפרד מהתחביב של יוצרים ועסקים באינטרנט. אבל מה בעצם אחסון אתרים ומה החשיבות שלו?

אחסון אתרים הוא השירות שמאחד בתוכו את כל המשאבים הנדרשים להרחבת פעילותו של אתר באינטרנט. מדובר בשמש לאחד, מענה מעניין לאחד, שבו משמשו שרתי-אב, או servers, להַעֲנֵיַת-הָעֵנִי.

אבל למה זה חשוב? בעבר, כשאנשים היו מעליו-מְעַלְמִיּוֹאָשׂ בּ-HTML, CSS וּJavaScript , פּוֹ‏‏‏‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎‏‎שֶׁלֵא ידעו מפתחי אתרים, היינו צריכים להשתמש באחסון של אחד מהם או למצוא חברת אחסון שתענה לדרישות האישיות שלנו. היום, עם הבניית האתר בעזרת מערכות ניהול תוכן, אנחנו יכולים לבחור באחד ממבחר של שמש-שְוּתָּהּ-אַבּ פּוֹ‏‏‏‏‎ ‫ ‫ ,servers-as-a-service פּוֹ‏ ‬ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ,SaaS פּוֹ ‬ .

הבנייה בעזרת מערכת ניהול תוכן (CMS) מאפשרת למשתמש להעלות, לעדכן ולנהל את התוכן באמצעות ממשק בד"ב.